Tävlingsprogram 2020

Upsala Simsällskap har för avsikt att delta på/genomföra nedanstående tävlingar under 2020 års tävlingssäsong.

Vissa tävlingar har åldersgränser eller tidskrav så grupperna som anges nedan ska ses som målgrupp snarare än garanti för att hela den gruppen kommer att delta på en viss tävling.

I kolumnen "Avgift" framgår det vilka avgifter som kommer att debiteras de anmälda deltagarna från US. (Kostnad för externa deltagare framgår av inbjudan.) När det anordnas gemensam mat, logi och transport kommer egenavgiften för detta att presenteras i US-PM. Står det "Starter" kommer kostnaden för de starter simmaren anmält sig till att debiteras.

Datum

Tävling / Plats

Grupper

Ansvarig

Inbjudan

Avgift

Startlista

Resultat

4-5/1

Palles Minne
Bollnäs

E,A,B,C


Inbjudan
US-PM
Mat/Logi
Transport
Starter
Startlista Resultat

31/1-2/2

NUSS Äldre
Örebro

E,A,B,C


Inbjudan Mat/Logi
Transport
Starter
Startlista Resultat

1-2/2

NUSS Yngre
Jönköping

B, C


Inbjudan Mat/Logi
Transport
Starter
Startlista Resultat
1-2/2

ENA Games
Enköping

C, S, T3


Inbjudan Starter Startlista
US-PM
Resultat

14-16/2

Järfälla internationella
Järfälla

E, A, B


Starter Resultat

1/3

Poängsim
Uppsala

T-grupper


Inbjudan Gratis för US
Resultat
Poäng 3
Poäng 1-3

6-8/3

GP
Malmö


E

Vitalik
Mat/logi
Transport
Starter


7-8/3

UGP 3
Eskilstuna

A, B, C


Inbjudan
Starter Startlista
US-PM


14-15/3

Västerås Meet
Västerås

E,A,B,C


Inbjudan

Starter Startlista

25-26/3 Helsinkis Swim Meet
Helsinki
E Vitalik
Mat/logi
Transport
Starter
Inställt

28-30/3

Bergen Swim Festival
Bergen

E

Vitalik

Mat/logi
Transport
Starter
Inställt

3-6/4 Swim Open
Stockholm
Kvalade Vitalik

Starter Inställt
19/4 Poängsim 4
Uppsala
T-grupper
Inbjudan Gratis för US
Poäng 4
Poäng 1-4
1-3/5 Jöns Svanberg (50m)
Uppsala
E, A, B, C, T Inbjudan Gratis för US Inställt
5/5 Bosse Open Resultat

9/5

Vårsimiaden
Gävle

B, C, T
(2007 oy)



Starter Inställt
26/5 Ingegerd Cup Resultat
30-31/5 DM/JDM
Eskilstuna
Uttagna Vitalik
Starter Inställt
27-28/6 Riksmästerskapen Vitalik Startlista
US-PM
Resultat

26-28/6

Head Summer Cup
Stockholm

A,B,C,T3
(ej SUM-SIM riks)



Starter

26-30/6 SM/JSM
Halmstad
Kvalade Vitalik

Inställt
2-6/7 SUM-SIM riks
Landskrona
Kvalade Vitalik

Inställt

8-12/7

JEM
GBR

Kvalade

Vitalik




NUM
Baltikum
Kvalade Vitalik



19-20/9 Wadköpingsdoppet
Örebro
C, B, A, E Startlista
26-27/9 Jöns Svanberg
Uppsala
T, C, B, A, E Inställt
26-27/9 Svenska simspelet
Väsby
C, B, A, E
3-4/10 DM
Västerås
Uttagna
18/10 Cecilias final call 1
B, A, E Resultat

18/10

Poängsim 1
Uppsala

T-grupper


Gratis för US Deltagarlista

Resultat
Poäng 1
Totalt

7-8/11 SUM-SIM reg
Örebro
C, B, A, E
11-15/11 SM
Helsingborg
Kvalade
15/11 Cecilias Final Call 2
C, A2 Resultat
21-22/11 Rekarne
Eskilstuna
Icke SUM-SIM riks

22/11

Poängsim 2
Uppsala

T-grupper


Gratis för US Deltagarlista
Startlista
Resultat
Poäng 2
Total
22/11 Vitaliks Swimrace
B, A, E Resultat
28/11 Höstsimiaden
Söderhamn
Födda -08 och yngre
December NM
Sverige
Kvalade
11-13/12 SUM-SIM riks
Göteborg
Kvalade
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub