Simma för ett leende 30 September - 1 Oktober

Publicerad 2023-09-11 15:29
Nu är det dags att kombinera nytta med nöje. Simma för att stödja Akademiska sjukhusets barnfond med Upsala Simsällskap

Vad är Simma för ett leende?

Upsala Simsällskap fortsätter i år sitt samarbete med Akademiska sjukhusets barnfond. Principen är densamma som föregående år, att samla in pengar för att ge ALLA barn oavsett sjukdom som vårdas på sjukhuset glädjen att då och då få tänka bort det onda och göra det som alla barn älskar,

Att leka, skratt och uppleva.

Eftersom vi i Upsala Simsällskaps verksamhet har barnen i fokus känns detta samarbete helt perfekt för oss och vi är mycket stolta och glada över det.

Titta gärna in på deras hemsida för mer information Akademiska sjukhusets barnfond (https://akademiskasbarnfond.se)

Här hittar Du all information.

Sponsoravtalet kan Ni skriva ut här:

IA
Md webp.net gifmaker
Md simbutiken
Som medlem i US har du 10% rabatt i Simbutiken på alla varor förutom våra badmössor. 10% gäller både i den fysiska butiken på Fyrishov samt i Simbutikens webbshop. Under 2025 har du dessutom 25% rabatt på alla SOAK-produkter. Om du åker till deras lagerbutik, Skäggesta 201, har du 15% rabatt på alla varor utom våra badmössor samt 25% på SOAK under hela 2025. Du kan ta del av rabatterna om du visar upp ditt digitala medlemskort, som du hittar i MyClub.
Md myclub logo
Md puff samverkan rfsisuuppland 250 250
Md ren vinnare logotyp
Md mssf
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub